Çocuk bakımevinde akılalmaz işkence! Saatlerce köpek kafeslerinde tuttular

631f3cdc86b24468e87a2bd7.jpg

Derleyen: Can Şişman / Milliyet.com.tr - Mahalledeki sessizliği siren sesleri bozuyor, bölge sakinleri yaşanan hareketlilik karşısında büyük bir şaşkınlık yaşıyor. Yıllardır çocuk bakımevi olarak bilinen evin önünü çevreleyen polis memurları bölgedekilerin şaşkın bakışlarıyla karşılaşıyor. Dışarıdan bakıldığında sakinliğiyle dikkat çeken bu bina şu anda herkesi tedirgin ediyor. Ortaya atılan iddialar ise tüyler ürpertecek türden.

631f3cc386b24468e87a2bd0.jpg


KOMŞULAR DEHŞETE DÜŞTÜ

ABD'nin güneybatısındaki New Mexico eyaletinde sessiz bir mahalle. 37 yaşındaki Jayme Kushman, 29 yaşındaki Jamie Sena ve 41 yaşındaki Lora Melancon, bölgenin en sakin sokaklarından birinde bir arada çalışan üç kadın.
Ortak noktaları bir çocuk bakımevinde çalışmaları. Yaşları birbirine yakın bu üç kadın aynı zamanda çok yakın arkadaşlar.

Kendi çocukları da dahil olmak üzere bakıma muhtaç çocuklarla ilgileniyor, çevredeki komşular tarafından temiz kalpli olarak görülüyorlar. Yıllardır aynı çevrede yaşamalarına rağmen hiçbir kimseyle en ufak bir tartışmaları bile yok. Yardıma muhtaç çocuklarla ilgilenmeleri kadınlara çevredekiler tarafından yıllarca pozitif ayrımcılık yapılmasına sebep oluyor. Ancak herkes büyük bir yanılgı içinde.

KÖPEK DIŞKISIYLA KARŞILAŞTILAR


22 Temmuz günü New Mexico'daki Curry Road 8.5'te büyük bir hareketlilik yaşandı. Üç kadının görev yaptığı çocuk bakımevine dair şikâyet alan polis memurları hızlıca binaya doğru hareket etti. Mahalledekilerin şaşkın bakışları eşliğinde binayı çevreleyen polis memurları, evden içeri adım attığında şoke edici bir görüntüyle karşılaştı. 29 yaşındaki Jamie Sena ile 37 yaşındaki Jayme Kushman'ın kız kardeşinin çocuğu da dahil olmak üzere en az 6 çocukla karşılaşan memurlar, bakımevinin kapısından içeri girdikleri anda gördükleri manzara karşısında büyük bir şaşkınlık yaşadı.

Alıntı Metni

631f3ccb86b24468e87a2bd2.jpg


SAATLERCE KÖPEK KAFESLERİNDE TUTTULAR


Polisin yaptığı incelemelere göre bakımevinde yaşayan çocuklardan bazıları geceleri yataklarına zincirleniyordu. Birçoğunun kolunda ciddi morluklar vardı. Yaramazlık yapan çocuklara hiç acımadan fiziksel şiddet uygulayan kadın görevliler onları kürekle dövüyordu.

Kürekle şiddet uygulamak dışında bir başka cezalandırma yöntemi de köpek kafesleriydi. Sık sık aç bırakılan çocuklar ağlama krizine giriyor, yüksek sesle ağlayanlar bahçeye çıkartılıyordu. Bahçeye üstü çıplak bir şekilde çıkartılan çocuklar ceza olarak köpek kafeslerinde saatlerce tutuluyordu. Ancak korkunç işkenceler sadece bunlarla sınırlı değildi. Üstelik bu işkencelerin kanıtı da vardı.

İZLEDİKLERİ VİDEO GÖRÜNTÜLERİ DEHŞETE DÜŞÜRDÜ


Memurların yaptığı araştırmada elde edilen video görüntüleri, yıllarca çocuk bakımevinde yaşanan dehşeti gözler önüne seriyordu. Kendi kusmuğunda boğulmak üzere olan küçük bir çocuğun kameraya yansıdığı anları izleyen polis memurları dehşete düşmüştü. Burası bir bakımeviydi ve üç kadın görevli yıllarca burada görev alıyordu. Ancak bu bakımevinde çocuklar sokaklardan daha büyük bir tehlike içindeydi.

Alıntı Metni

631f3cd386b24468e87a2bd5.jpg


23 SUÇLAMAYLA KARŞI KARŞIYALAR

Tek tek çocuklarla ve daha önce bakımevinde kalan gençlerle iletişime geçen memurlar, yıllar içinde bakımevinde toplam 21 çocuğun istismara uğradığını ortaya çıkardı. Üç kadın ayrıca soruşturmaya engel olmak ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma gibi suçlamalarla daha suçlandı. Toplamda 23 suçlamayla karşı karşıya kalan üç kadın tutuklanarak hapishaneye gönderildi.

37 yaşındaki Jayme Kushman, 29 yaşındaki Jamie Sena ve 41 yaşındaki Lora Melancon'un birbirleriyle yakın arkadaş oldukları ve yıllarca istismara maruz kalan çocukların büyüdüklerinde polise gitmemeleri için onları tehdit ettikleri tespit edildi. Yıllarca çocuk istismarında bulunan ve çocukları köpek kafeslerine kilitleyip onları yataklara zincirleyen üç kadın hakkında açılan dava önümüzdeki günlerde görülmeye başlanacak.
 
Üst Alt