Çöp evden çıkan gizemli kasa başına bela oldu! Kurtulmak için yıkacak

630b3f4986b24504b8c0f61b.jpg

Derleyen: Betül Yasemin Keskin / Milliyet.com.tr - ABD'de yaşayan 28 yaşındaki Tiffany Ma kendi sosyal medya hesaplarından eski evleri dönüştürdüğü anlara ait paylaşımlar yapıyor. Youtube'daki kanalında da evlerin yapım aşamasını takipçileriyle paylaşan Tiffany Ma, kısa bir süre önce ortağıyla birlikte kullanılmayan bir evi daha dönüştürmek istedi. Uygun bir yer bulmak için kolları sıvayan ikili, müzayede aracılığıyla görmeden satın aldıkları eve gittiğinde şaşkına döndü.

İSTİFÇİNİN MİRASI

Tiffany Ma ve ortağı satın aldıkları evi görünce pişman oldular çünkü ev resmen bir istifçinin yıllar boyunca biriktirdiği döküntülerden ve çöplerden oluşuyordu. Ancak Kaliforniya'nın kalbinde mükemmel bir ev olacağını düşündükleri bu çöp eve milyonlarca dolarlık bir yatırım yapmakta kararlıydılar. Başa gelen çekilir düşüncesiyle iki ortak hızla çalışmalara başladı. Ancak evi temizlemeye ve onarmaya başladıklarında işin rengi değişti.

6308d23a86b245246ccd1901.jpg


Formülü açıkladı

Evi onaran ekip ve iki ortak evin içinde hayvan leşleri, kirli ve kokan eşyalar, sayısız türde yiyecek ve plastik atıkları buldu. Her defasında daha beteriyle karşılaşmalarının mümkün olmadığını düşünen ikili daha ilk günden binlerce dolar masrafa girmişti.Günler birbirini kovalarken karşılarına çöpten ve hayvan leşlerinden daha farklı şeyler çıkmaya da başladı. Adeta bir girdabın içine girmişlerdi ve ne yapacaklarını bilemiyorlardı. Özellikle karşılarına iki dev kasa çıkınca elleri ayaklarına dolaştı. İçinde yaklaşık 4 bin dolar olduğu belirtilen kasalardan biri patlatılmıştı. Boş olmasının sebebi ise çiftin evi satın almadan önce evin soyguncular tarafından istila edilmiş olmasıydı. Bunun bilgisini de çok sonra alan ikili nasıl bir belaya bulaştıklarını düşünüp durdular. Diğer kasa da kilitliydi ve içinde ne olduğunu bilmiyorlardı. İkili kasayı kendi başlarına açmalarının doğru olmadığını düşündü ve evi satın aldıkları kişiyi aradılar. Evin asıl sahibi olmayan ancak aracı olan satıcı kasayı açmak için eve geldi.

Alıntı Metni

6308d25086b245246ccd1903.jpg


BAŞ EDEMEYİNCE POLİSE HABER VERDİLER

İşin ilginci evin asıl sahibi hayatta değildi ve evle ilgili herhangi bir vasiyeti bulunmuyordu. Dolayısıyla kasadan çıkanların kime ait olduğu hiçbir zaman bulunamayacaktı. Bu yüzden Tiffany ve ortağı kasadan çıkanları polise teslim etmeye karar verdi.

Evdeki sızıntı beynini mahvetti

Tiffany yaşadığı bu olayı TikTok ve YouTube hesabında paylaştı. Takipçilerine yaşadıklarını en ince ayrıntısına kadar anlatan genç kadın, bu evi aldıkları için pişman olduğunu söyledi. Sosyal medya paylaşımı kısa sürede milyonlarca görüntüleme ve yorum aldı. Birkaç gün sonra tadilat devam ederken eve biri geldi. Gelen kişi evin ilk sahibinin yeğeni olduğunu iddia etti ve ilginç bir şekilde kasadan çıkan şeyleri alıp alamayacağını sordu. Tiffany, kasadan çıkanları polise teslim ettiğini söyleyerek 'Hayır' cevabını verdi.

Alıntı Metni
Banu Alkan: Sevgilim dünyanın en zengin iş adamlarından biri!
Trabzonspor-Galatasaray maçının ardından yeni transfere olay benzetme
 
Üst Alt