Hepsi oğlunu korumak içindi! 3 komşusunu öldürüp sabun ve kek yaptı

630e083e86b24747bcfde29d.jpg

Derleyen: Fazilet Şenol / Milliyet.com.tr - Leonarda Cianciulli 1894 yılında İtalya, Montella'da küçük bir kasabada dünyaya geldi. Bazı kaynaklara göre annesi ona uğradığı bir cinsel saldırı sonucu hamile kalmıştı ve bu nedenle her zaman 'istenmeyen bir kız' olarak kabul edildi. Çocukluğu kesinlikle kolay ve mutlu geçmedi. Epilepsi hastasıydı, ailesi ve komşuları engellemeyi başarsa da iki kez intihar etmeye çalıştı.23 yaşındayken bir nüfus memuru olan Raffaele Pansardi ile evlendi. Annesi, onu başka bir erkekle evlendirmeyi planladığı için evliliğini onaylamadı. Cianciulli, bu sebeple annesinin ona büyü yaptığını düşünmüştü.

17 KEZ HAMİLE KALDI


Çift, 1921'de Pansardi'nin memleketi Lauria'ya taşındı. Burada Cianciulli 1927'de dolandırıcılık suçundan hapse düştü. Serbest bırakıldığında Avellino'ya geçtiler. 1930 Irpinia depreminde evleri yıkıldıktan sonra Cianciulli'nin küçük bir dükkan açacağı Reggio Emilia'daki Correggio'ya yerleştiler. Genç kadın kısa süre içinde çevresinde çok sevilen ve sayılan biri olmuştu.

630e085086b24747bcfde29f.jpg


Cianciulli evliliği sırasında 17 kez hamile kaldı ancak üç çocuğunu düşük nedeniyle kaybetti. 10 çocuğu ise doğumdan kısa bir süre sonra öldü. Cianciulli huzursuz geçen hayatını annesinin yaptığı büyüden kaynaklandığını düşünüyordu. Aynı zamanda bir falcı Cianciulli'ye evlenip çocuk sahibi olacağını, ancak tüm çocukların genç yaşta öleceğini söylemişti ve falcının söylediklerinden sonra kadının korkuları körüklendi.Bütün kötü tecrübelerine rağmen Cianciulli'nin onlara takıntılı bir şekilde bağlanacağı üç erkek ve bir kız çocuğu oldu.

OĞLU İÇİN KURBAN ETTİ

Mistik duyguları güçlenen Cianciulli daha sonra el falı bakan başka bir Roman kadını ziyaret etti ve falcı kadın ona, "Sağınızda hapishane, solunuzda bir tımarhane görüyorum" dedi. Aynı falcı, kadına,en sevdiği büyük oğlu Giuseppe'nin II. Dünya Savaşı'na hazırlanmak için İtalyan ordusuna katılacağını öğrendi. Çocuklarını ne pahasına olursa korumaya kararlıydı ve oğlunun güvenliğini sevdiği insanların canlarında buldu. Bu mistik düşünce içini gün geçtikçe karartmıştı. Böylece Cianciulli çok sevdiği ve komşusu olan üç kadını oğlu uğruna kurban edecekti. Bu kurbanlardan sabun yapıp oğlunu onunla yıkamalı, kalanlarıyla da turta yaparak oğluna yedirmeliydi.

Hasta ettiği oğlu için Trump'ı 'kurtarıcı' seçti

'KEK VE SABUN YAPTIM'

Cianciulli'nin kurbanlarından ilki Faustina Setti oldu. Faustina koca bulma konusunda tavsiye almak için kendisine gelen genç bir kızdı. Cianciulli ona Pola'daki uygun birinden bahsetti ama ondan bunu kimseye söylememesini istedi. Ayrıca Setti'yi akrabalarına, arkadaşlarına mektup ve kartpostal yazmaya ikna etti. Pola'ya ulaştığında onlara her şeyin yolunda olduğunu söylemek için postalanacaklardı. Böylelikle Cianciulli cinayeti güzelce planlamıştı, hiçbir yakını Faustina'yı merak etmeyecekti. O gün Cianciulli genç kızı öldürdü. Bu cinayet için Cianciulli daha sonra şu açıklamayı yapacaktı:

Alıntı Metni

630624e286b2444c7c4a5c9d.jpg


'GERÇEKTEN ÇOK TATLIYDI'


Cianciulli'nin ikinci kurbanı ise Francesca Soavi oldu. Setti gibi Soavi de arkadaşlarına gönderilmek üzere kartpostallar yazmaya ikna edildi. Ayrıca Setti gibi Soavi de ayrılmadan önce Cianciulli'yi ziyarete geldi. Ona da ilaçlı şarap verdi ve ardından bir baltayla öldürdü. Cinayet 5 Eylül 1940'ta gerçekleşti. Soavi'nin cesedine Setti'ninkiyle aynı muamele yapıldı.Cianciulli'nin üçüncü ve son kurbanı Virginia Cacioppo'ydu. Cianciulli, Virginia için Floransa'da sekreter olarak iş bulduğunu söylemişti. Diğer iki kadında olduğu gibi tek bir kişiye dahi nereye gittiğini söylememesi talimatı verildi. Cacioppo kabul etti ve 30 Eylül 1940'ta son bir ziyaret için Cianciulli'ye geldi. Cianciulli'nin verdiği ifadede bu cinayetle ilgili için şunları söyledi:

5'inci Süvari Kolordusu
Alıntı Metni

ASLA PİŞMAN OLMADI

Ancak tüm kurbanların kıyafetlerini ve ayakkabılarını bile satan Cianciulli için çanlar çalışıyordu. Cacioppo'nun baldızı Albertina Fanti, onun aniden ortadan kaybolmasından şüphelenmişti. Üstelik onu en son Cianciulli'nin evine girerken görmüştü. Korkularını Reggio Emilia'daki polis merkezine giderek anlattı. Bunun üzerine Cianciulli gözaltına alındı. Polisler tam oğlu Giuseppe'den şüphelendikleri esnada anne Cianciulli oğluna bir şey olmaması için işlediği cinayetleri tüm ayrıntılarıyla itiraf etti.

Cianciulli, 1946'da Reggio Emilia'da cinayetten yargılandı. Hiçbir zaman pişman olmadı. Mahkemede büyük bir gururla şunları demişti: "Yağları sıyırmak için kullandığım bakır kepçeyi son günlerde metale fena halde muhtaç olan ülkeme verdim. Onunla savaşsınlar."

Alıntı Metni
'Bu sadece başlangıç'
Haluk Bayraktar cevapladı
10 yaşındaki çocuk internette izlediği video ile ailesinin hayatını değiştirdi
Çin ordusu Rusya'da!
 
Üst Alt