Kanada’daki bıçaklı saldırıların şüphelisi yakalandıktan sonra hayatını kaybetti

63197d2d86b2472a6c6fcb8b.jpg

Yetkililer Myles Sanderson’ın yakalandıktan sonra "sağlığının kötüleştiğini", hastaneye kaldırıldıktan sonra da hayatını kaybettiğini açıkladı. Ölüm nedeni belirtilmedi.

Kanada polisi Sanderson’ın Çarşamba günü yerel saatle 15:30’da (TSİ Perşembe 00:30) Saskatchewan eyaletinin Rosthern kenti yakınlarında yakalandığını açıkladı.

Zanlıya yakalandıktan sonra cinayet, cinayete teşebbüs ve haneye tecavüz suçlamaları yöneltilmişti. Saldırıda yaralananların 10'u hala hastanede ve bunların üçü de yoğun bakımda tutuluyor.

Google'da heyecan yaratan anlar! Milyonlarca kişi aynı şeyi gördü

Myles Sanderson’ın yakalanması için üç eyalette operasyonlar düzenlenmişti. Şüphelinin yakalanmasından hemen önce bölgedeki Wakaw kentinde yaşayanlara “Elinde bıçakla araba kullanan bir zanlı tespit edildi, derhal güvenli bir yere saklanın” mesajı iletilmişti.

Daha önce cezaevinde bulunan Sanderson’ın, şiddet geçmişine rağmen neden şartlı salıverildiği de ülkede tartışma yarattı.

32 yaşındaki Myles Sanderson, şartlı salıverilme belgelerine göre 59 ayrı suçtan hüküm giymiş. Dört yıllık hapis cezasını çekerken Şubat ayında ise şartlı salıverilmiş. Gözaltına alınan şüphelinin kardeşi Damien Sanderson’ın da Pazar günkü saldırılarda önemli bir rol oynadığı düşünülüyor.

Kanada polisi Pazartesi günü Damien’ın cesedini bulmuştu. Damien’ın Myles tarafından öldürülmüş olma ihtimali de inceleniyor.

Saldırılar en az 13 ayrı mekanda gerçekleşmişti. Bu, Kanada tarihindeki en fazla kişinin ölümüne yol açan saldırılardan biri olmuştu. CBC News'e konuşan zanlıların annesi, saldırılardan etkilenen herkesten özür diledi.

Polis yetkilileri henüz bu saldırılara neyin yol açmış olabileceği konusunda bir açıklama yapmadı. Kaynak: BBC Türkçe

72'lik kahraman imkansızı başardı
 
Üst Alt