Okul servisinde unutulan çocuk öldü

6316fd4c86b2472db4d0b1fb.jpg

Japonya'nın Makinohara kentinde dün saat 08.50 sıralarında okula ulaşan altı öğrenci ve müdürün bulunduğu anaokulu servisinde üç yaşındaki bir çocuk unutuldu.

Öğrencilerin eve dönüş saatinin yaklaşması nedeniyle saat 14.10 sıralarında servis aracının kapısını açan bir okul personeli, üç yaşındaki öğrenciyi araç içinde baygın halde buldu. Yüksek ateş belirtisi ile hastaneye kaldırılan öğrencinin, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı bildirildi.

Bölgede dün 12.55 sıralarında 30.5 derece sıcaklık kaydedildiği açıklanırken, 3 yaşındaki kızın sıcak çarpmasından öldüğü belirtildi.

Shizuoka polisi, olayın yaşandığı anaokulunda ihmal şüphesiyle bugün arama yaptı. Olayla ilgili detaylı soruşturmanın sürdüğü ifade edildi.

BENZERİ YAŞANMIŞTI

Ülkenin Fukuoka eyaletinde geçtiğimiz yıl benzer bir ihmal yaşanmış, beş yaşındaki bir çocuk kilitli anaokulu servisinde yaklaşık dokuz saat unutulduktan sonra sıcak çarpması nedeniyle yaşamını yitirmişti. Ülkede infiale neden olan olayın ardından, hükümet yerel yönetimlere tedbirlerin artırılması talimatı vermişti.
 
Üst Alt