Peş peşe vahşi cinayetler işledi, 'Öldürmemi Kylie Jenner söyledi' dedi!

631efd8d86b2450f809ccf7a.jpg

Şöhretiyle üvey ablası Kim Kardashian'ı bile geride bırakmayı başaran Kylie Jenner, sosyal medyayı sallayan pozları, ünlü tasarımcıların imzasını taşıyan kıyafetleri, ultra lüks yaşam tarzı ve 900 milyon doları aşan serveti ve 365 milyonu aşan takipçi sayısıyla dünyanın en çok konuşulan kadınlarından biri. Kardashian-Jenner kardeşlerin en küçüğü olan 25 yaşındaki Kylie, bugün ise bambaşka bir şekilde gündemde: Bir seri katilin ona olan takıntısı ve işlediği korkunç cinayetlerle...

Kylie Jenner'a kafayı takmış şizofrenik bir katil, genç yıldızla birlikte olduğunu ve 'ona yapmasını söylediğini' iddia ettiği cinayetler işledi. 31 yaşındaki adam, uyuyan iki evsiz adamı bıçaklayarak öldürdü ve hücre arkadaşını da boğdu. California'da yaşayan Marvin Magallanes, Kylie'nin kendisine 'hayatını çalmaya çalıştıklarını' söylediğini iddia etti. Bunu önlemek için de başka birinin hayatına son vermesi gerektiğini ileri sürdü.

Magallanes, 52 yaşındaki Onosai Tavita ve 49 yaşındaki Sabah Alsaad'ı bıçaklayarak öldürdü ve 27 yaşındaki Danny Pham'ı boğdu.

Tavita, Ekim 2016'da sabah saat 2 civarında 990 S. Euclid Caddesi'ndeki bir restoranın arkasında uyurken bıçaklanarak öldürüldü. Alsaad ise, 27 Ocak 2017'de sabaha karşı saat 02.15 sularında 1200 S.Magnolia St.'de bir otobüs bankında uyurken takıntılı katil tarafından katledildi.

Magallanes, polise verdiği ifadede, arabasıyla evine doğru giderken Alsaad'ın uyuduğunu gördüğünü söyledi. Ardından evinden bir mutfak bıçağı aldı ve sonra kurbana saldırmak için geri döndü. Magallanes, Mayıs 2017'de Anaheim Polis Departmanına girdiğinde Alsaad'ı öldürdüğünü itiraf etti.

O sırada, dedektifler cinayeti DNA yoluyla Tavita'nın ölümüyle ilişkilendirmişti. Tutuklanmasından haftalar sonra Magallanes, hapisten çıkmak üzere olan hücre arkadaşı Pham'ı boğdu. Pham'in panik düğmesine basmaya çalışmasıyla acımasız cinayet güvenlik kameralarına yakalandı.

İşlediği korkunç suçlardan dolayı Magallanes, geçen ay iki adet birinci derece cinayet ve bir adet de ikinci derece cinayetten suçlu bulunmuştu. İki evsizi öldürmekten şartlı tahliye olasılığı olmaksızın müebbet hapis cezasına ve Pham'ı öldürmekten 15 yıl müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Magallanes, Orange County Yüksek Mahkemesi Yargıcı Kimberly Menninger tarafından mahkum edildi. Magallanes, 'delilik nedeniyle suçsuz' savunması yapmıştı. Ancak savcılık, Magallanes'in yaptıklarının farkında olduğunu ve adamları öldürdüğünde bunun yanlış olduğunu bildiğini savundu. Yargıç Menninger, sanığın avukatı Michael Hill'in yeni bir dava için sunduğu dilekçeleri reddetti.

Menninger, öldürülenlerin üçünün de 'görünür bir sebep olmaksızın rastgele saldırıya uğradığını' söyledi.
 
Üst Alt