Tanınmamak için yaptı ama olmadı! İhanetin 'fatura'sı çantasından çıktı

630e0a9a86b244405cb205b1.jpg

Derleyen: Betül Yasemin Keskin / Milliyet.com.tr - ABD'nin Teksas eyaletinde yaşayan Moirah Wilson 25 yaşında profesyonel bisikletçiydi. Genç kadın kendisi gibi profesyonel bisikletçi olan Colin Strickland ile kısa bir süreliğine birlikte olmuştu. Ancak bu süre birbirlerine âşık olmaları için yeterliydi. Fakat Colin Strickland'in hayatında başka bir kadın vardı ve Moirah Wilson'la da sevgilisinden ayrıldığı kısa bir dönemde birlikte olmuştu. Durum böyle olunca ayrılmaya karar veren Strickland ve Wilson arkadaş kalmaya karar verdiler. Ancak bir detayı gözden fena halde kaçırdılar.

KISKANÇLIKTAN ADIM ADIM TAKİP ETTİ

Colin Strickland'ın hayatındaki kadın 34 yaşındaki Kaitlin Armstrong'du. Bir yoga öğretmeni olan Armstrong, sevgilisi Strickland'a karşı çok kıskançtı. Hatta kıskançlığı o kadar yüksek bir boyuttaydı ki dönem dönem bu durumdan dolayı kısa ayrılıklar yaşıyorlardı ancak tekrar birbirlerine geri dönüyordu. Yine ayrıldıkları bir dönemde bu kez Colin Strickland'ın başka bir kadınla birlikte olması herkesin sonunu getirdi. Kaitlin Armstrong erkek arkadaşından şüphelendi ve sevgilisinin kendisinden ayrılıp kiminle birlikte olduğunu bulmak istedi. Başlarda ikisine de bir ders vermek isteyen Kaitlin Armstrong kimsenin beklemediği bir şey yaptı.

630e09b186b244405cb205a8.jpg


Armstrong, sevgilisinin kısa süreli birliktelik yaşadığı Moriah Wilson'ı adım adım takip etmeye başladı. Sevgilisinin bir başkasıyla birlikte olmasından deliye dönen kadın kendisini hiçbir şekilde sakinleştiremedi. 11 Mayıs Çarşamba sabahı Moirah Wilson, Teksas'taki evde yalnız başınaydı. Arkadaşlarına Colin Strickland ile birlikte yüzmeye gideceğini söyledi. Gençk kadın başına geleceklerden habersizdi. Evden çıkmaya hazırlandığı sırada kapı çaldı. Kapıyı açan Wilson, karşısında intikam hırsıyla gözü dönen Armstrong'u gördü. Öfkeden çılgına dönen Armstrong, karşısındaki genç kadına silahla ateş açtı. Amacı kadını öldürüp kayıplara karışmaktı ancak bu böyle olmadı. Moirah Wilson olay yerinde hayatını kaybetti. Wilson'dan öcünü alan Armstrong yakalanmayacağını düşünüyordu ancak arabası çevredeki güvenlik kamerası görüntülerine yansımıştı.

Öz annesini idam etti

SAHTE PASAPORTLA KAÇTI

Wilson cinayetini soruşturmaya başlayan polis çok geçmeden Kaitlin Armstrong'u baş şüpheli olarak tespit etti. Kısa bir zaman içinde Kaitlin Armstrong hakkında uluslararası tutuklama kararı çıkartıldı. Polisle kovalamaca oynayan Armstrong altı hafta boyunca sürekli kaçtı. Ancak en sonunda 30 Haziran günü Kosta Rika'da yakalandı. 11 Mayıs'ta işlediği cinayetten tam bir hafta sonra yani 18 Mayıs'ta sahte bir pasaport kullanarak ABD'den kaçıp Kosta Rika'ya giden Armstrong, 30 Haziran günü polis tarafından durdurulduğunda polislere farklı bir kimlik gösterdi. Ancak Kosta Rika polisi çok kısa bir süre içinde Armstrong'un yalanını ortaya çıkardı.

630e09c086b244405cb205aa.jpg


TANINMAMAK İÇİN AMELİYAT OLDU AMA...

Kosta Rika'ya uzun kızıl saçlarıyla gelen ancak burada tanınmamak için saçlarını omuz hizasına kadar kesip kahverengiye boyatan Armstrong'un adeta tanınmamak için yapmadığı şey kalmadı. Hatta polisler onu bulmasın diye birden fazla estetik operasyon da geçirdi. Armstrong'u yakalayan polisler eşyalarını incelediğinde bir plastik cerrahi kliniğinden sahte bir isme kesilmiş 5 bin sterlinlik (yaklaşık 105 Türk lirası) makbuzu buldular. 'Alisson Paige' adıyla bıçak altına yatan kadın estetik müdahaleyle tanınmayacağını düşündü ama öyle olmadı. Tüm çabaları boşa giden katil tutuklanıp adalete teslim edildi.

Kulağını mektupla gönderdiler ama ikna olmadı
Hamile eşi, çocuğu aldıracağını söyleyince evi yakmış
'Futbolcunun sağlığını tehlikeye sokacak hareket'
 
Üst Alt