Terapisti şoka sokan sözler! Hasta ettiği oğlu için Trump'ı 'kurtarıcı' seçti

630ce67486b244299093162a.jpg

Derleyen: Can Şişman / Milliyet.com.tr - İki çocuğuyla birlikte yaşıyordu. Kızı 13 yaşında, oğlu ise 5 yaşındaydı. Kızı ergenlik dönemlerindeki problemleri çözmek için bir süredir terapiste gidiyordu. Oğlu ise doğumundan itibaren pek çok sağlık sorunuyla boğuşuyordu. Hastaneye gitmek onlar için süpermarkete gitmek kadar normal bir eylemdi.2017 sonbaharında yaşadıkları yer olan Florida'daki bir doktor onlara Colorado'daki bir çocuk hastanesini önerdi. Floridalı doktor, kadının oğlunu mutlaka Colorado'daki nörologlara götürmesi gerektiğini söyleyince aile kararını verdi. 48 yaşındaki anne, iki çocuğunu da alıp 2017 sonbaharında Colorado'ya taşıdı. Verdiği bu kararın başına gelecek olan olaylara sebep olacağının henüz farkında değildi.

630cc1ad86b24a2d408a6220.jpg


DOKTORLARIN KARARI ONU KAYGILANDIRDI


48 yaşındaki Cynthia Abcug, sık sık hastalanan oğlunu tedavi ettirmek için Colorado'yu taşındığı dönemde mutlu ve huzurlu bir kadındı. Oğlunu sağlığına kavuşturmakta kararlıydı ve aldığı bu kararın ailesi için de yeni bir başlangıç olacağını düşünüyordu. Gittiği doktorlar, oğlunun yaşadığı sağlık problemlerinde daha önce çocuğun reçetesine yazılan bir ilacın sebep olduğunu fark etti. Doktorlar, söz konusu ilacı kesmeye karar verdi.

Alıntı Metni

ABLANIN İDDİALARI TERAPİSTİ ŞOKE ETTİ

Takvimler 2019'un ocak ayını gösterdiğinde Cynthia Abcug'un hayatında her şey tepetaklak gitmeye başladı. Abcug ilk olarak oğlunu kaybetti. Kadının, oğlunun sağlık sorunları hakkında yalanlar söylediğinden şüphelenen sosyal hizmetler görevlileri, 7 yaşına gelen küçük çocuğu ondan aldı ve bir koruyucu aileye teslim etti. Abcug'un dünyası başına yıkılmış gibiydi. Oğlunun sağlığını önemsediğini düşünüyordu ancak sosyal hizmetler görevlileri onunla aynı fikirde değildi.

Yunan cephesine sızıp savaşın kaderini değiştirdi: 5'inci Süvari Kolordusu

Derin bir depresyon içine giren Abcug, bir yandan oğlunu geri kazanmanın yollarını ayırıyor, diğer yandan ise kızının psikolojik durumuyla yakından ilgilenmeye çalışıyordu. Yılın başında kardeşi başka bir aileye verilen ve artık 15 yaşına gelen abla, yeni taşındıkları yerde gittiği terapistte şaşırtıcı bir iddia ortaya koyacaktı. 15 yaşındaki genç kız, 2019'un sonbahar aylarında gittiği terapiste annesinin kardeşini koruyucu aileden kaçırmak için QAnon destekçileriyle birlikte harekete geçtiğini söyledi. Duydukları karşısında şoke olan terapist durumu yetkililere bildirdi.

630cc1bd86b24a2d408a6222.jpg


ONLARLA SOSYAL MEDYADAN İLETİŞİME GEÇTİ

Genç kızın terapistinin polise anlattığı şeyler ekipleri harekete geçirdi. 2019'un başında oğlunu kaybeden Cynthia Abcug ikinci kez aynı problemle karşı karşıya kaldı. Abcug, aynı yılın sonlarında bu kez 15 yaşındaki kızının velayetini kaybetti. Üstelik her şey bununla sınırlı değildi. Genç kızın ortaya attığı iddialar polisin anne hakkında soruşturma açmasına yol açtı. Bu süreçte kadının ne oğluna ne de kızına yaklaşmaması gerektiği yönünde bir mahkeme kararı çıktı. Hatta önlem olarak GPS monitörü yardımıyla kadının çocuklarından uzak bir mesafede olduğu kontrol ve takip edilmeye başlandı.

Genç kızın polise anlattıkları diğer şeyler ise daha da şaşırtıcıydı. Oğlu evden götürüldükten sonra neredeyse hiç yatak odasından dışarı çıkmayan anne, QAnon destekçileriyle sık sık buluşuyordu. Hatta kızına görüştüğü adamlardan birinin askeri geçmişe sahip bir keskin nişancı olduğunu dahi söylemişti. Kadın, sosyal hizmetler ekipleri tarafından taşıyıcı bir aileye verilen oğlunun 'pedofiller'in elinde olduğuna inanıyordu. Ülkede bir süredir tartışma konusu olan QAnon destekçileriyle de oğlunun kendisinden alınmasından sonra sosyal medya aracılığıyla iletişime geçmişti.

Tarihe ışık tutacak keşif evin bahçesinden çıktı!

TRUMP'I 'KURTARICI' OLARAK GÖRÜYORLARDI

Cynthia Abcug'un oğlunu kurtarmak üzere birlikte harekete geçtiği QAnon destekçileri ABD'de son dönemde dikkat çeken bir harekete imza attılar. İlk olarak 2017 yılında ortaya atılan QAnon, Donald Trump'ın başkanlığı sırasında ortaya çıkan aşırı sağ görüşlü bir komplo teorisi olarak görülüyor. QAnon'culara göre Trump, uluslararası çapta bir pedofil ağı olan 'derin devlet'e karşı savaşan bir kurtarıcıydı. Onlara göre bu 'derin devlet'e aralarında Obama ya da Hillary Clinton gibi Demokrat Parti'den isimler olmak üzere dünyada pek çok kişi bu kişilere hizmet ediyor. Bu kişileri 'yamyam' ve 'pedofil' olarak tanımlayan birçok QAnon destekçisi, bu ağ ile birlikte çocukların istismara uğradıklarını ve çocuklar üzerinde çeşitli deneyler uygulandığını iddia ediyor.

Yine bu kişiler, 'pedofil' olarak adlandırdıkları Demokratların Washington'ı ele geçirdiğini ancak Tanrı'nın kendilerine yardım ettiğini ve seçimleri Donald Trump'ın kazandığını belirtmişlerdi.
Trump'ın kurtarıcı olduğuna inanan QAnon destekçileri, son başkanlık yarışını Joe Biden'ın kazanmasından ardından ise derin bir üzüntü yaşamışlardı.

Alıntı Metni

630cc1c986b24a2d408a6224.jpg


AKILLARA O DİZİYİ GETİRDİ

30 Aralık 2019'da Montana'da tutuklanan Cynthia Abcug'un yargılanmasına 8 Şubat 2021'de başlanmıştı. QAnon destekçileriyle sıkı bir iletişim ve iş birliği içinde olduğu tespit edilen Cynthia Abcug, geçtiğimiz günlerde ikinci derece adam kaçırma planı yapmaktan ötürü suçlu bulundu. Abcug'un alacağı cezanın önümüzdeki günlerde belli olması bekleniyor. Davaya dair şaşırtıcı bir detay daha paylaşan yetkililer, kadının şu anda 10 yaşında olan oğlunun halen koruyucu ailede olduğunu ve Abcug'un yanından ayrıldıktan sonra herhangi bir ciddi sağlık sorunu yaşamadını söyledi.

Bu durum 2019 yapımı Hulu dizisi 'The Act'i akıllara getirdi.
Hastalıklı bir anne-kız ilişkisini ele alan ve Gypsy Rose Blanchard ve annesi Dee Dee Blanchard'ın gerçek hayat hikâyesini konu alan dizi, pandemi öncesinde ABD'de büyük ses getirmiş, özellikle başrolleri paylaşan Patricia Arquette ve Joey King'in oyunculuk performansları övgü yağmuruna tutulmuştu. Dizide tıpkı Cynthia Abcug gibi çocuğu aslında hasta olmamasına rağmen 'çocuğu için savaşan kahraman anne' rolüne girip hastane hastane dolaşan Dee Dee Blanchard'ın başına gelenler dikkat çekici bir kurgu ve tempoyla izleyiciye aktarılmıştı.

Eser Yenenler: Düğünümüzde kulise kaçıp, kebap yemiştik!
Konyaspor - Fenerbahçe maçını spor yazarları değerlendirdi
 
Üst Alt