Yürüyen merdivendeki kadın dehşeti yaşadı! Bavul son hızla çarptı...

6313343086b247249c8bde7f.jpg

Çin'in Zhejiang bölgesinde, yürüyen merdivenden hızla yuvarlanan bavul, merdivenden inen kadına şiddetli bir şekilde çarptı. Çin medya kuruluşu People's Daily China'ya göre, olay 29 Ağustos akşamı saat 17.00 sıralarında Hangzhou tren istasyonunda meydana geldi.

YÜRÜYEN MERDİVENİ BAGAJ BANDI GİBİ KULLANDI

İnternette yayınlanan güvenlik kamera görüntülerine göre, iki kadın bavullarını indirmek için yürüyen merdiveni kullandı. Bir genç kız ve yanındaki kadın, merdiveni bagaj bandı gibi kullanmak isteyince olanlar oldu. Görüntülerde genç kadının, siyah renkli bir bavulu yürüyen merdivene yerleştirdiği ve bıraktığı görüldü. Bavul bir anda hızla aşağı yuvarlanmaya başladı.
6313348786b247249c8bde83.jpg


KAÇMAYA ÇALIŞTI AMA...

Merdivenden inmek üzere bekleyen bir kadın, sesleri duyunca başını yukarı kaldırarak baktığında kendisine doğru hızla gelen bavulu gördü. Kendini kurtarmak için merdivenlerden aşağı inmeye çalışan kadın, ne yazık ki başarılı olamadı.

Yürüyen merdivenden yuvarlanan bavul o merdivenden inmesine ramak kalan kadına hızla çarptı. Arkasından gelen bavulun şiddetiyle havaya fırlayan kadın, kafasını da çarptı. Görüntülerde çevredeki vatandaşların ve yardım ekiplerinin kadının yanına koştuğu görüldü.

HAYATTA OLDUĞU İÇİN ŞANSLI

2 Eylül Cuma günü hastane yetkilileri tarafından yayınlanan açıklamaya göre, yere düşen kadın olayı hafif yaralanmayla atlattı. Sırtında şiddetli bir ağrı hissettiğini söyleyen kadın, hayatta olduğu için kendini şanslı hissettiğini anlattı.
6313349186b247249c8bde85.jpg


ÖZÜR DİLEDİLER

Bavulu bırakan kişinin kimliği de ortaya çıktı. Okula rapor vermek üzere olan bir üniversitede birinci sınıf öğrencisi olduğu aktarılırken, kızın ve ailesinin yaralı yolcudan özür dilediği ifade edildi.

Daha önce yaşanan benzer bir durumda, mahkeme bagaj sahibine yaralı yolcunun tıbbi harcamalarını tazmin etmesini emrederken, tren şirketi de ek tazminat sorumluluğunu üstlenmek zorunda kalmıştı. Hangzhou Metrosu, bagajla seyahat eden yolculara, yürüyen merdiven yerine asansör kullanmasını önerdi. Bu tür tavsiyeler, istasyondaki düzenli yayınlar ve bildirimler yoluyla yolculara sunuluyor.
63133a5d86b247249c8bdea0.jpg
 
Üst Alt