Yunanistan tepki gösterdi, NATO 30 Ağustos paylaşımını sildi

6310407a86b2450790427e76.jpg

NATO Müttefik Kara Komutanlığı (LANDCOM) sosyal medya hesabından dün 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yıl dönümünü kutlamak için paylaştığı gönderiyi Yunanistan’ın tepkisinin ardından sildi.

"ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN"

Türk askerlerinin fotoğrafının bulunduğu gönderide, Milli Savunma Bakanlığının sosyal medya hesabı etiketlenerek Türkçe olarak, "Zafer Bayramınız kutlu olsun" denilmişti. Paylaşımın devamında İngilizce, "Bugün Türk bağımsızlığının 100. yıl dönümü. Zafer ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlamalarında NATO ve ötesindeki Türk müttefiklerimizin yanındayız" ifadeleri kullanılmıştı.

YUNANİSTAN'DAN TEPKİ: KABUL EDİLEMEZ

NATO’nun paylaşımı sonrası Yunanistan paylaşıma tepki göstermiş, Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'e resmi şikayette bulunduğunu duyurmuş, NATO’nun paylaşımını “kabul edilemez bir adım” olarak nitelendirmişti. Yunan ordusunun da NATO’ya bağlı Avrupa Müttefik Kuvvetleri Yüksek Karargahı’na (SHAPE) şikayette bulunacağı bildirilmişti.

YUNANİSTAN BAĞIMSIZLIK GÜNÜ KUTLANMIŞTI

LANDCOM, üye ülkelerin ulusal bayramlarında düzenli olarak kutlama mesajları paylaşırken, 25 Mart'ta Yunanistan Bağımsızlık Günü’nü kutlamıştı.

Yunan medyası ağzındaki baklayı çıkardı! Birkaç haftaya askerler yerleşiyor
Türkiye, S-300’le tacizin kaydını NATO’ya taşıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bize düşman olanın korkulu rüyasıyız
 
Üst Alt