Zelenskiy, Kiev'de trafik kazası geçirdi: Soruşturuluyor!

6322e11c86b24a4e4c5100c4.jpg

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rus ordusundan geri alınan İzyum kentindeki programının ardından Kiev dönüşünde trafik kazası geçirdi. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'nin sözcüsü Sergey Nikiforov sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Zelenskiy'in aracına sivil bir aracın çarptığını söyleyerek, "Kiev'de bir otomobil, Ukrayna Devlet Başkanı'nın otomobiliyle çarpıştı. Devlet başkanına eşlik eden doktorlar Zelenskiy'e müdahalede bulundu. Başkanda ciddi bir yaralanma tespit edilmedi. Kolluk kuvvetleri kazayla ilgili soruşturma başlattı" dedi.

ZELENSKİY KAZANIN ARDINDAN YİNE KAMERA KARŞISINA GEÇTİ

İzyum kenti dönüşü Kiev'de kaza yapan Zelenskiy kazadan hafif yaralanarak kurtulurken, ofisine dönüşünde yine kamuoyuna açıklama yaptı. Zelenskiy, konuşmasında İzyum kentinin Ruslardan geri alındığını hatırlattı ve şuana kadar 400 yerleşim alanının kurtarıldığını açıklayarak, "Son 5 gündür süren çatışmalarda ordumuz 110 kilometre yol kat etti. 400 yerleşim yeri kurtarıldı ve 150 bin Ukraynalı güvenli ve normal hayatına geri döndü" ifadelerini kullandı.

KAZA SORUŞTURULUYOR

Ukrayna Devlet Başkanlığı Sözcüsü Serhiy Serhiyovych Nykyforov, dün akşam saatlerinde Zelenski’nin İzyum’dan dönerken geçirdiği trafik kazasının soruşturulduğunu açıkladı.

Sözcü Nykyforov olayla ilgili açıklamasında “Kiev'de bir araç, Ukrayna Devlet Başkanı'nın aracı ve konvoy araçlarıyla çarpıştı. Devlet Başkanına eşlik eden sağlık görevlileri, araç sürücüsüne acil yardım sağladı ve onu bir ambulansa nakletti. Başkan bir doktor tarafından muayene edildi, ciddi bir yaralanma tespit edilmedi. Kolluk kuvvetleri, kazanın nedenlerini öğrenecektir” ifadelerini kullandı.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, dün Kiev’den ayrılarak Rusya'nın kontrolündenyeniden Ukrayna'nın kontrolüne geçen İzyum’u ziyaret ederek Ukrayna bayrağının göndere çekilmetörenine katılmıştı.
 
Üst Alt