Duygusal destek timsahı parkta serinledi

630dcc4e86b24747bcfde0a8.jpg

Wally adlı timsah da fıskiyelerin altında dolaşıyordu. Timsah, sahibi Joie Henney'nin "duygusal destek hayvanı." İkili daha önce gündeme gelmiş, Henney depresyonu Wally sayesinde atlattığını açıklamıştı.

68 yaşındaki adam, kısa bir sürede aile ve yakın arkadaş çevresinde birçok kişiyi kaybettiğini ancak Wally sayesinde üzüntülü günlerini geride bıraktığını belirtmişti. Timsahların insan psikolojisine "çok iyi geldiğini" savunan Henney, başka hastalara da yardımcı olmak için Wally'yi bakım evlerine götürdüğünü açıklamıştı.

Uzun bir süre sürüngenleri kurtarma işi yapan Henney, CNN International'a yaptığı yeni açıklamadaysa timsahı 6 yıl önce aldığını kaydetti:

"Wally, 30 yılda uğraştığım bütün timsahlardan farklı. Öfkelenmiyor. Saldırganlık göstermiyor. Yakalandığı günden beri bunları yapmadı. Nedenini hiç anlayamadık. Sevimli. Benimle uyuyor, yastıklarımı ve battaniyelerimi çalıyor."

Wally'nin bu sayede duygusal destek hayvanı lisansı aldığını belirten Henney, kanser yüzünden radyasyon tedavisi görürken kendisini çok rahatladığını bildirdi.

Henney, timsahın birini ısırma ihtimalinden korkmadığını da vurguladı.

Kaynak: Independent Türkçe
 
Üst Alt