Otopside bile çıkmayan şeytani detay! Dedektif kocanın sonunu insülin getirdi

630f840b86b2452444311de1.jpg

Derleyen: Can Şişman / Milliyet.com.tr - Bir süredir kendini iyi hissetmiyordu. Dışarıdan bakıldığında hiçbir problemleri yok gibiydi. Ancak gerçek daha farklıydı. Sekiz yıllık evliliğinde artık son dönemece girmişti. Eşi hemşireydi ve aralarındaki anlaşmazlık her geçen gün daha da büyüyordu. Mesleği dedektiflik olduğu için dört yaşındaki kızını çok sık göremiyor, hayatındaki duygusal boşluğu başka bir kadınla flört ederek gidermeye çalışıyordu. Takvimler 19 Eylül 2018'i gösterdiğinde kız kardeşini telefonla aradı. Sesi iyi değildi. Kız kardeşi, ağabeyinin canının sıkkın olduğunu anlamış ve onunla bir araya gelmek için harekete geçmişti. Fakat artık her şey için çok geçti. 37 yaşındaki adam bu telefon görüşmesinden sadece iki gün sonra ortalıktan kaybolacak, bir daha hiçbir kimse onu canlı göremeyecekti.

DIŞARDAN HER ŞEY NORMAL GÖZÜKÜYORDU


2010 yılında hayatlarını birleştiren çift, birlikte yaşamak için ABD'nin güneydoğusundaki Alabama eyaletine taşındı. 37 yaşındaki James Jim Cappello bir dedektifti. Mesleği gereği gecesi gündüzüne karışan Jim Cappello, bir hastanede hemşire olarak çalışan Marjorie Nicole Cappello'ya ilk görüşte aşık olmuştu. İkili bir süre flörtleştikten sonra aynı yıl içinde evlilik kararı aldı.Dışarıdan bakıldığında sıradan bir çifttiler. İkisinin de çalışma temposu yoğundu. Evlenir evlenmez çocuk sahibi olmak istemişlerdi ancak düzenlerini oturtmaları tam dört yıl sürdü. Çiftin ilk ve tek çocukları 2014 yılında dünyaya geldi. Kız evlat sahibi olan Cappello çifti için dışarıdan her şey normal gözüküyordu. Ancak son nefeslerine kadar yan yana olma sözü veren çiftin mutluluğu sadece dört yıl sürecekti. Takvimler 2018'in sonbahar aylarını gösterdiğinde Cappello çiftinin evlilikleri üzerinde kara bulutlar dolanmaya başlayacaktı.

UYUŞTURUCU BAĞIMLISI OLDUĞUNU İDDİA ETTİ


2018'in eylül ayında Cappello çifti daha büyük bir ev satın almıştı. Taşındıkları bu ev ile birlikte aralarındaki problemlerin de sona ereceğini düşünmüşlerdi. Ancak işler ikili için giderek daha da kötüye gidiyordu. Jim Cappello, hemşire eşinin kendisine yalan söylediğini iddia ediyordu. Nicole Cappello ise dedektiflik yapan kocasının mesleği ile özel hayatını sık sık birbirine karıştırdığını söylüyordu.

630f85cd86b2452444311e07.jpg


Gerçekte her ikisi de haklıydı. Nicole Cappello, kocasına sık sık yalanlar söylüyordu. Jim Cappello ise sık sık çevresindeki herkesten kuşkulanıyordu.
Bu dönemde Jim Cappello'nun hayatına başka bir kadın girmişti. Dört yaşındaki kızını çok sevse de eşiyle yaşadığı problemler nedeniyle yaşadığı duygusal boşluğu bu kadınla gidermeyi seçmişti. Mutsuzluğunu yakın akrabalarıyla da paylaşan Jim Cappello, eşinin kendisine yalan söylediğinden emin olduğunu yakın çevresiyle de paylaştı. Gerçeği bulmaya ant içen Jim Cappello'nun akrabalarına söylediği şeyler şaşırtıcıydı. Cappello, eşi Nicole Cappello'nun uyuşturucu bağımlısı olduğunu düşünüyordu.

İKİ GÜN SONRA ORTALIKTAN KAYBOLDU


Sırtındaki yaralar yüzünden ağrı kesici alan eşinin giderek ilaç ve uyuşturuculara karşı bağımlı olduğuna inanan Jim Cappello, kadının arabasına bir takip cihazı yerleştirdi. Yemek yerken bile uyuyakalmaya başlayan Nicole Cappello'nun bağımlı olduğunu kanıtlamak için sık sık eşinin çantalarını karıştıran adam, yakaladığı detayları sık sık kız kardeşiyle paylaşıyordu.19 Eylül 2018'deCappello kız kardeşiyle son kez telefonda konuştu, canı sıkkındı. Kardeşi onu teselli etmeye çalışsa da hiçbir duyduğu söz onu rahatlatmaya yetmiyordu. Kızından kopmak istemiyor ve evliliğini kurtarmak istiyordu. Ancak eşine olan güven bağının zedelenmesi yüzünden artık boşanma sürecine girmişti. Kızından kopmamak için tek yapması gereken kanıt bulmaktı. Eğer eşinin bağımlı olduğunu kanıtlayabilirse kızının velayetini almak için açacağı davayı kazanacağını düşünüyordu. Jim Cappello, kız kardeşiyle yaptığı konuşmadan sadece iki gün sonra ortalıktan kayboldu. Bir daha hiçbir kimse onu canlı göremeyecekti.

'KOCAM KAYIP DEĞİL, O ÖLDÜRÜLDÜ'


21 Eylül 2018'de Jim Cappello'nun meslektaşları büyük bir kaygıyla dedektife ulaşmaya çalıştı ancak başaramadı. Kimse Jim Cappello'dan haber alamıyordu. İşe gitmeyen adam kayıplara karışmıştı. Kaygılanan meslektaşları adamın başına kötü bir şey geldiğinden emindi. Yapılan kısa bir araştırma, Jim Cappello'nun başka bir kadınla ilişkisi olduğunu ortaya çıkartacaktı. Yıllardır tanıdıkları meslektaşlarının başka bir kadın uğruna evliliğini yıkacağına ve çok sevdiği kızını terk edeceğine inanmamışlardı.

Dedektifler bir gün boyunca Jim Cappello'nun nerede olduğunu çözmeye çalışırken eşi Nicole Cappello ise bir arkadaşını telefonla arayarak şoke eden şu sözleri söyledi:

Alıntı Metni

Nicole Cappello'nun bu sözlerini duyan arkadaşı dehşete düştü. Duydukları karşısında inanamayan kadın polisi arayarak Nicole Cappello'nun kendisine söylediği sözleri iletti. Jim Cappello'nun meslektaşları şaşkındı.

630f606286b24a0730de01e7.jpg


ÇÜRÜMÜŞ CESET KOKUSUNU FARK ETTİLER


Aldıkları telefonla şaşkınlığa uğrayan polis memurları Jim Cappello'nun evine gitti. Tüm çıkışları kapatmak için binayı kuşatan ekipler, meslektaşlarının arabasının dışarıda park halinde olduğunu fark etti. Kapıdaki zili çaldıklarında karşılarına arkadaşlarının eşi Nicole Cappello çıktı. Ancak evden garip kokular geliyordu. Evden dışarıya ulaşan çürümüş ceset kokusunu fark eden polisler, Jim Cappello'nun öldürüldüğüne ve cansız bedeninin evde tutulduğuna emin oldu. Memurlara kocasının evde olmadığını söyleyen Nicole Cappello'yla vedalaşan ekipler, kadına hissettirmeden evin bahçesinde inceleme yaptı. Bahçede kazılmış bir çukur olduğunu tespit eden memurlar bu çukurun etrafında çamura bulanmış bir kürek ve kadın ayakkabılarını da fark etti. Dedektifler, arkadaşlarının başına gelenlerden emindi. Jim Cappello'nun cesedi evin içindeydi ama bunun için öncelikle arama iznine ihtiyaçları vardı.

KOMODİNDE BULUNAN ŞIRINGA İŞİN RENGİNİ DEĞİŞTİRDİ


Kısa süre içinde arama izni çıkartan ekipler önce evin içerisinde arama yaptı. Ancak aradıkları cesede ulaşamadılar. Bunun üzerine garaja yönelen ekipler, karşılaştıkları manzara karşısında şoke oldu. Jim Cappello'nun cansız bedeni yerdeki muşambanın üzerinde duruyordu. Sorgulanmak üzere polis merkezine götürülen Nicole Cappello dikkat çekici şekilde sakindi. Ekipler bir yandan Nicole Cappello'yu sorgularken diğer yandan Jim Cappello hakkında bilmedikleri gerçeklere ulaşmak için araştırmaya devam ettiler.

Alıntı Metni

POLİSE VERDİĞİ CEVAP ŞOKE ETTİ

Evde bulunan bir şişe insülin sebebiyle Nicole Cappello'nun çalıştığı hastaneye giden ekipler tek tek kayıtları inceledi. Kayıtlara göre hastaneden bir şişe insülin çalmış ve yaptığı bu eylem kayıtlardan gizlenmişti.
Jim Cappello'ya yapılan otopsinin sonucunu bekleyen ekipler, meslektaşlarının vücudunda insülin tespit edileceğinden emindi. Çıkan otopsi raporu ise dedektiflerin beklentisini karşılamaktan uzaktı. Çünkü Jim Cappello'nun vücudunda insülin tespit edilemedi.

Hastanedeki uzmanlar, ekiplere otopsi yapıldığı sırada insülinin tespit edilemeyeceğini ve iğne izlerinin de her zaman ortaya çıkamayacağını iletti. Somut bir kanıt olmamasına rağmen polis insülin şişesinin kayıt dışı olarak hastaneden alınmasını yeterli bir kanıt olarak gördü. Nicole Cappello'yu sorgulayan ekipler ona şişenin neden evde olduğunu sordu. Aldıkları cevap şaşırtıcıydı, Nicole Cappello, "Yanlışlıkla eve getirdim" cevabını verdi. Ancak bu cevap polis için yeterli bir cevap değildi.

630f85f786b2452444311e09.jpg


'O GERÇEK BİR ŞEYTANDI'

Cinayetle suçlanan Nicole Cappello, 2020'de suçsuz olduğunu iddia etti. Yargılama sürecinde hemşirelik lisansı iptal edilen Nicole Cappello hakkındaki iddialar kısa zaman içinde basına sızdı ve ülkeyi ayağa kaldırdı. Jim Cappello'nun kız kardeşi Jamie Cappello, kardeşi kayıplara karışmadan iki gün önce ağabeyiyle yaptığı konuşmayı muhabirlere anlatarakgazetecilere şunu söyledi:

Alıntı Metni

Jamie Capello'nun bu sözleri dava dosyasına da dahil edildi. Pandemi nedeniyle ertelenen dava 2022'nin Mayıs ayında görülmeye başlandı. Kanıtların çoğu ikinci derecedendi. Nicole Cappello'nun avukatlar, tıbbi bir kanıt olmadan kadının katil olduğunun kanıtlanamayacağını söyledi. Ancak savcılığa göre toplanan tüm kanıtlar Cappello'nun katil olduğunu işaret ediyordu. Temmuz ayında görülen duruşmada mahkeme kararını açıkladı. 33 yaşındaki Nicole Cappello'nun ömür boyu hapis cezasına çarptırıldığı duyuruldu. Ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Cappello'nun karar açıklandığında hiçbir tepki vermemesi muhabirlerin dikkatini çekti. Jim Cappello'nun kız kardeşi Jamie Capello, ağabeyinin kızının velayetini aldı. Muhabirlere konuşan Jamie Cappello, "Ağabeyimin eşi gerçek bir şeytandı. Ağabeyim ondan her konuda şüphelenmeye başlamış ve yalanlarını ortaya çıkartmak için kanıt topluyordu ancak araştırmasını bitiremeden öldü. Daha doğrusu öldürüldü" diye konuştu.
 
Üst Alt