Ruslar, Kırım’dan kaçıyor iddiası!

6320fb7986b24541b0ebe603.jpg

Ukrayna ordusu istihbaratı, Rusya’nın bölgeye atadığı yöneticiler, istihbarat görevlileri ve askeri komutanların tahliyeye başladığını savunurken, Rusya için çalışanların ailelerini de Rus topraklarına göndermeye başladığını belirtti.

Rus ordusunun özellikle Harkov’da “felaket” durumda olduğu haberleri gelirken, Rusya’nın Harkov bölgesine atadığı yönetici Vitali Gançev, buradaki Ukraynalı askerlerin sayısının Rus birliklerin 8 katı olduğunu belirtti. Bununla birlikte Kiev yönetimi, geri kazanılan toprakların elde tutulabilmesi ve Rusya’ya yönelik püskürtme harekatına devam edebilmek için Batı’dan ilave silah talebini yineledi. ABD Savunma Bakanlığı’ndan (Pentagon) üst düzey bir yetkiliyse, orta ve uzun vadede Ukrayna ordusuna savaş uçağı verilmesinin değerlendirileceğini söyledi.

6320fb8f86b24541b0ebe608.jpg


Yine esrarengiz bir ölüm

Rusya’daki Uzakdoğu ve Arktika Kalkınma Kurumu (ERDC), havacılık endüstrisi bölümünün müdürü olan İvan Peçorin’in cumartesi gecesi öldüğünü açıkladı. Yerel basın ise, 39 yaşındaki yöneticinin, ülkenin güneydoğusundaki Vladivostok kenti yakınlarında hız yapan bir tekneden düştükten sonra yaşamını yitirdiğiniduyurdu.Peçorin çarşamba günü Doğu Ekonomik Forumu’nda havacılığın Uzakdoğu’da geliştirilmesi konulu bir paneli yönetmişti. Aynı gün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putinde Vladivostok’a giderek forumda konuşma yapmıştı.Son olarak ay başında Rus petrol şirketi Lukoil’in Yönetim Kurulu Başkanı Ravil Maganov hastane penceresinden düşerek yaşamını yitirmişti.
 
Üst Alt